Türi jalgrattur pedaalis Eesti maastikukrossi meistrivõistlustel pjedestaalile

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Järvamaa lahtised meistrivõistlused jalgrattakrossis Kõltsi karjääris.
DMITRI KOTJUH, JÄRVA TEATAJA/SCANPIX
Järvamaa lahtised meistrivõistlused jalgrattakrossis Kõltsi karjääris. DMITRI KOTJUH, JÄRVA TEATAJA/SCANPIX Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Türilane Sander Saar tegi maastikukrossi meistrivõistlustel seni parima Türi maastikuratturite tulemuse Eesti meistrivõistlustelt.

Jõulumäe Tervisespordikeskuse metsaradadel toimusid 19-20. juulil  maastikurattakrossi EMV XCO Eesti meistrivõistlused, kus teisel päeval võistelnud Türi maastikurattaklubi Smart Sport sportlane Sander Saar saavutas U-23 vanuseklassis kolmanda koha.

Selleks tuli teist aastat U-23 vanuseklassis startival Saarel läbida viie kilomeetri pikkust ringi kuus korda. Klubi treener Janek Järva sõnas, et hea stardiga sai Saar kohe esimese seitsme ratturi sekka ja püsis pikalt teisel positsioonilgi, kuid paar ringi enne lõppu tuli alla vanuda suurema treenitusega proffimeeskonnas sõitvale Peeter Tarvikule. «Eks ta püüdis viimasel ringil Tarvikut kätte saada, kuid seekord jäi nende vahele 44 sekundit. Samas neljanda koha mees jäi Saarest jällegi üle kahe ja poole minuti maha,» kommenteeris Järva võistluskäiku."Saare saavutatud kolmas koht on Türi valla maastikuratturil parim, mida on saavutatud Eesti meistrivõistlustel,« tunnustas treener.